Zabieg wybielania zębów jest jednym z najbardziej popularnych i najchętniej stosowanych przez pacjentów. Jak on przebiega i kiedy można się na niego zdecydować?
Wybielanie zębów sprawia, że nasze zęby zyskują śnieżnobiały kolor i wyglądają na maksymalnie zdrowe i zadbane. Dzisiejsza stomatologia oraz stomatologia estetyczna pozwalają uzyskać taki efekt poprzez wykorzystywanie nowoczesnych metod. Jednym ze sposobów na wybielanie zębów jest zastosowanie lampy w gabinecie stomatologicznym.
Zabieg wybielania zębów jest stosowany najczęściej przez te osoby, które nałogowo piją kawę, palą papierosy lub są niezadowolone z barwy swoich zębów. Warto dodać, że barwa zębów nie zawsze musi być uzależniona od naszych nawyków żywieniowych. Co prawda, napoje takie jak kawa, herbata czy nawet wino mogą przebarwić zęby, to jednak koloryt naszych zębów może być cechą indywidualną.
Wybielanie zębów musi się odbyć jedynie wtedy, gdy wszystkie nasze zęby są całkowicie wyleczone. Tylko na zdrowych zębach można przeprowadzić zabieg wybielania zębów. Pacjent musi mieć zęby wolne od próchnicy, kamienia czy jakiegokolwiek osadu. Dlatego najczęściej, przed wykonaniem zabiegu wybielania zębów, stosuje się skaling oraz piaskowanie zębów.
Zabieg wybielania zębów warto powtarzać co pewien czas, by zapewnić sobie estetyczny i śnieżnobiały uśmiech przez cały czas. W zależności od naszego trybu życia, efekty wybielania zębów lampą mogą utrzymywać się około 2 lat.
Po zabiegu zalecana jest tak zwana biała dieta, podczas której pacjent nie powinien spożywać produktów mogących zabarwić zęby. Warto więc zrezygnować lub znacznie ograniczyć spożycie kawy, wina, herbaty oraz nie spożywać produktów, które mogą wpłynąć negatywnie na kolor naszych zębów.